Hiram College
Alumni Giving 1990-1999
Chad Ahren and Beth Tidball ’98/–
Charmaine Kepes and Ugur Aker ’93/–
Heath Angus ’98
William Antel and Rebecca Antel ’95/’01
Diane Balciar and Paul Balciar ’91/–
Richard Barber ’95
Kelly (Heinbaugh) Barthel and Don Barthel ’91/–
Keith Barton and Aimee Barton ’90/’01
Jamy Bechler and Tabitha Bechler ’96/–
Rosemarie Bialecki ’97
Barbara (Boso) Bragiel and John Bragiel ’91/–
Jennifer (Wilson) Braun and Edward Braun ’93/–
Kevin Buck ’95
John Bucklin ’93
Raymond Carter and Dawn (Workman) Carter ’97/’97
Michelle Chandler ’91
Martin Christ and Aubrey Christ ’94/–
Curtis Clevinger and Jennifer (Amick) Clevinger ’93/’93
Laura (Harmon) Cosgriff and Mark Cosgriff ’95/–
John Coyne and Ryan Coyne ’95/–
Janelle (Crossgrove) Hart and Christopher Hart ’98/–
Arthur Dean and Alicia (Keckler) Dean ’91/’93
Christopher Delisio and Stephani Delisio ’91/–
Amber Dewey and Louis Tremante ’92/–
Kelly Dillon ’98
Sharon Douglass ’90
James Drury and Diana Drury ’95/–
Amy (Boyer) Dutton and Mark Dutton ’91/–
Bernie Elliott and Andrea Elliott ’98/–
Kerry (Hoisington) Faris and Chris Faris Jr ’98
Cynthia Farthing and Frederick Boehmke ’99/–
Tonia (Bell) Ferrell and Daniel Ferrell ’97/–
Alan Florjancic and Karen Florjancic ’91/–
Kathleen Foster and Marc Farnsworth ’98/–
Jennifer (Hawk) Frederick and Scott Frederick ’95/–
Margaret Frey and Gregory Corbin ’90/–
Daniel Gelfand ’99
Georgia Gichenko and William Gichenko ’98/–
Robert Glaze and Kathleen (Randby) Glaze ’90/’91
Monica (Wilcox) Grebb and Dave Grebb ’91/–
Janice Gresko ’93
Lethia Grimes ’95
Michael Grzesiak and Karen (Dougall) Grzesiak ’90/’92
Keri Gusmann ’71
Lisa (Stawicki) Haigh and Russell Haigh ’99/–
Lora (Wight) Harbison and Jess Harbison ’93/–
Emily (Hargrove) Hargrove ’99
Danielle (Kurash) Harley and Douglas Harley ’98/–
Susan Hatcher ’93
Zachary Hayden and MaryBeth Hayden ’99/–
Matthew Hinderegger and Kimberly (Hellert) Hinderegger ’90/’92
Paul Holland ’92
David Horn and Amy (Pistachio) Horn ’91/’91
Rachel (Garrett) Howell and Matthew Howell ’90/–
Joel Howle and Mary Howle ’92/–
Todd Hrbek and Alexis Hrbek ’93/–
Joel Ingersoll and Fiona Ruthven ’96/–
Gabrielle Johnson and Gideon Johnson ’92/–
Hubert Kicken ’99
Samantha Kimpel ’91
Edward King and Donna King ’92/–
Patti Kirk ’91
Linda Klapp ’93
Timothy Knox ’97
Allyson Koteski ’94
Michele Kurilec ’91
Erik Laughner and Charlene Gamaldo ’94/–
Shane Leary and Nadia (Nakonecznyj) Leary ’98/’99
Dana Lundberg and Kathleen Lundberg ’97/–
Craig MacLeod Walls and Elizabeth (Cognard) MacLeod Walls ’96/’96
John Mager ’92
Sandra Major ’94
James Mako and Sara Mako ’93/–
Ann (Salvino) Martin and Canter Martin ’93/–
Jodi (Murphy) Martin and David Martin ’93/–
Sara Marxen ’92
Mary Matthews ’94
Geraldine McClamy ’90
Mark McGinnis and Angela (Huffman) McGinnis ’98/’96
Melinda (Blank) McIlroy and John McIlroy ’91/–
Tracy McLean and Doug Ehrler ’92/–
Heather (Moore) Meeker and James Meeker ’94/–
Denise Merritt and G. Michael Merritt ’94/–
Karen Meyer-Roux and Allon Percus ’90/–
Brett Miller ’94
Mariah (Wright) abd Jonathan Miskimen ’98/–
Mark Miyashita and Monica (Raber) Miyashita ’94/’94
Courtni (James) Moorman and Scott Moorman ’98/–
Debra (Baddour) Navratil and Joseph Navratil ’98/–
Jennifer (Schauer) O’Brien and Ryan O’Brien ’98/–
John Owen and Jean Procious ’96/’98
Nicole Pagano-Percy and Michael Percy ’91/–
Denise Patterson ’91
Bonnie Pearce ’91
Michael Pence and Ulises Marin ’91/–
Scott Perry and Tiffany (Stuck) Perry ’99/’00
Autumn (Lodge) Persinger and Charles Persinger ’97/–
Brian Pifer and Sonya Pifer ’94/–
Jennifer Prugh ’91
Al Ratini II ’91
Matthew Ray and Cynthia (Vanek) Ray ’93/’94
Michael Read and Sarah (Cardinal) Read ’96/’98
David Recht and Bonnie Robertson ’96/–
Brent Rice and Sharon Rice ’93/–
Matthew Roberson and Mary Roberson ’91/’86
Robert Robertson and Michelle (Greer) Robertson ’91/’91
Jaime (Henkels) Robinson and Scott Robinson ’98/–
Elizabeth Roll and Kevin Roll ’99/–
Carolyn Samstag ’91
Eric Saunders ’91
Michele (Weeks) Schaffer and Allen Schaffer ’92/–
William Sciortino and Celeste Sciortino ’91/–
Fiona Seels and Anthony Lowe ’95/–
Rodney Sheets ’91
Carey Shive and Jeffrey Shive ’93/–
Lori Slingerland and Howard Slingerland ’93/–
Lois Snyder ’93
Matthew Sorrick and Roxanne (Shohayda) Sorrick ’91/’90
Rebecca (Meeker) Sundquist and Stephen Sundquist ’98/–
Natalie Sydorenko and Zigmond Novak ’94/–
Christopher Szell and Sarah Mabey ’92/–
Amy (Chubb) Szydlowski and Michael Szydlowski ’94/–
Anmarie (Hunt) Thompson ’91
Michelle (Gyulai) Thompson and Shawn Thompson ’90/–
Vincent Thompson and Melanie (Walker) Thompson ’93/’94
Catherine (Martoff) Timko and Martin Timko ’91/–
Thomas Tobasko ’98
Greg Toth and Carrie Toth ’97/–
Edward Trenn and Dedra Trenn ’96/–
Carolyn Walkley ’99
Erica (Antoniotti) Wathey and Joseph Wathey ’91/–
Melinda Weatherlow-Smith and William Rand ’99/–
Rebecca (Bartin) Wellman and John Wellman ’93/–
Rocco Yeargin and Melinda Yeargin ’93/–
Wendy Zarara Bromfield and Charles Bromfield ’95/–
Katarzyna (Kruzel) Zarish and Jeff Zarish ’93/–
David Zeigler and Marlene Zeigler ’93/–